Maak komaf met winstverlies
Bart Bollaert Thexton Armstrong

Maak komaf met winstverlies

Bedrijfsprofiel - Thexton Armstrong

Winst uit je bestaande activiteiten zien weglekken door een niet-geoptimaliseerde bedrijfsvoering: je maakt het liever niet mee, maar toch is het helaas iets wat veel kmo’s overkomt. De onderbouwde aanpak van Thexton Armstrong helpt je hier komaf mee te maken.

Thexton Armstrong ontstond destijds in Oceanië als adviesbureau voor kmo’s die hun groei en winstgevendheid willen verbeteren via een gestructureerde aanpak. Sindsdien groeide het uit tot een internationaal netwerk, onder meer in België. “Onze voornaamste doelstelling is het beter maken van kmo’s”, verduidelijkt Bart Bollaert, hoofdadviseur voor België.

Efficiëntie-oefening

Tijdens een grondige kennismaking leert een adviseur je onderneming en jezelf kennen. “We bekijken met welke ambities en doelstellingen het bedrijf destijds is gestart, en in hoeverre het erin slaagt die dromen daadwerkelijk te realiseren. Vervolgens doen we een winstlekkage-analyse: hoe efficiënt werkt het bedrijf? Waar verliest het winst door onvoldoende efficiënt te werken? Winstlekkage vertegenwoordigt vaak een vrij groot deel van de omzet (6 tot 9%). De oorzaken ervan situeren zich onder meer in prijs- en margebeleid, productiviteit, sales en marketing.”

Op basis van deze analyse stelt Thexton Armstrong een actieplan op. “Afhankelijk van de noden van de onderneming kan dat een bedrijfsverbeterplan, een mentorplan, een groeiplan of een overdrachtsplan zijn. Voor overdrachten binnen de familie krijgt dat plan nog extra aspecten, vermits zo’n overdracht vaak nog gevoeliger ligt. Een traject duurt gemiddeld zes maanden tot een jaar, waarbij een van onze adviseurs om de zoveel tijd met de verantwoordelijken samenzit en bekijkt in hoeverre het plan al is uitgerold. Die stok achter de deur is vaak nodig om op lange termijn blijvende efficiëntieverbeteringen te kunnen waarmaken.”

Tienkamp

Hoewel de bedrijfsconsultancywereld erg concurrentieel is, maakt Thexton Armstrong met deze specifieke benadering in heel wat kmo’s met minstens vijf medewerkers/freelancers een effectief verschil. “Akkoord, je kan wel sparren met collega-ondernemers en hen als een klankbord gebruiken, maar net als bij een opleiding is het cruciaal om meteen aan de slag te gaan als je je bedrijf wil verbeteren. Als bedrijfsleider van een kmo ben je vaak een tienkamper dieelke dag opnieuw uitsluitend met operationele zaken bezig is. Af en toe uit die rol treden, door samen met een mentor je organisatie te overschouwen en de pijnpunten aan te pakken, kan enorm nuttig zijn om de oorspronkelijke doelen van het bedrijf weer helder te stellen én beter haalbaar te maken”, besluit Bart Bollaert.

Thexton Armstrong

Oktrooiplein 1
9000 Gent
M. 0497 69 07 80

bart.bollaert@thextonarmstrong.be
www.thextonarmstrong.be

Top5 meest gelezen
    Top5 gedeelde artikels