Met Wellis bouwden Rachid Taouil en Djamel Mohamed de voorbije jaren een snelgroeiend telehealthbedrijf uit. Wellis telt meer dan 100 werknemers en is marktleider in België en Nederland. De ambities van de twee co-founders reiken evenwel verder. Om die te realiseren, klopten ze - met succes - aan bij The Harbour.
Wellis is een online gezondheidsplatform dat snelle en toegankelijke behandelingen aanbiedt voor uiteenlopende gezondheidsvragen, van gewichtsverlies met GLP-1-behandelingen en seksuele gezondheid tot mentale gezondheid. De behandelingen worden voorgeschreven door erkende artsen en afgehandeld door een geregistreerde apotheker, volledig volgens de geldende wet- en regelgeving. Het bijzondere aan Wellis is dat het hele traject, van diagnose tot medicatie, online verloopt. Precies daarin schuilt een belangrijke sleutel tot hun succes: voor veel patiënten verlaagt die aanpak de drempel om medische hulp te zoeken. Met de groei van Wellis groeiden ook de ambities.
Niet zomaar kapitaal
Om de volgende groeifase te versnellen, wilden ze extra ervaring aan boord halen. Niet zomaar kapitaal, maar een investeerder die ook als ondernemer en klankbord mee het verschil kon maken. “We zijn ambitieus, maar ook nuchter genoeg om te beseffen dat we niet alle ervaring zelf in huis hebben om die ambities met dezelfde snelheid en zekerheid waar te maken”, vertelt Rachid. “Daarom zochten we niet zomaar iemand die kapitaal kon inbrengen, maar een ervaren ondernemer die ons kon helpen om sneller stappen te zetten. Smart capital, zeg maar.”
In die zoektocht kwamen Rachid en Djamel bij The Harbour terecht. Ze hadden verschillende partijen onderzocht, cases en referenties bekeken en vonden in The Harbour de expertise die aansloot bij wat ze zochten.
Begeleiding van A tot Z
Al snel bleek dat de meerwaarde veel verder ging dan het vinden van potentiële investeerders. “The Harbour heeft ons van A tot Z begeleid. Ze hielpen het dossier voorbereiden, maar gingen ons ook echt challengen. Wat zoeken jullie precies en waarom? Klopt het beeld dat jullie zelf van de ideale investeerder hebben? Dankzij hun ervaring werden we gedwongen daar heel goed over na te denken.”
Daarna volgde de zoektocht zelf, met verschillende kandidaat-investeerders, gesprekken en uiteindelijk de due diligence. Een intens traject, schetst Rachid. “Maar we werden enorm ontlast. The Harbour ontlastte ons enorm: ze coördineerden het hele proces en stonden bij iedere stap naast ons. Zeker wanneer er verschillende interessante opties op tafel liggen, is het bijzonder waardevol om iemand te hebben die je helpt om die correct af te wegen.”
Het resultaat beantwoordt helemaal aan wat Rachid en Djamel voor ogen hadden. Met Peter Roelens haalden ze niet alleen een investeerder, maar ook een ervaren ondernemer en mentor aan boord. “Voor ons was Wellis de ideale klant”, zegt Tanguy Serraes van The Harbour. “We doen niets liever dan voor ambitieuze kmo’s en scale-ups groeikapitaal en expertise te zoeken, zodat ze groter kunnen worden.”
Wellis
getwellis.com
The Harbour
theharbour.be