De tagline van The Harbour is formeel: ‘Investment broker, from funding to exit.’ Partner Tanguy Serraes kadert de focus op grote kmo’s en scale-ups.
Tanguy vervoegde The Harbour in 2024, op een kantelmoment in de evolutie van het bedrijf: “We stonden lang vooral bekend als financieringspartner voor start-ups, maar dat profiel is de voorbije jaren sterk verbreed. Steeds meer grote kmo’s en scale-ups kloppen bij ons aan.”
Traject van A tot Z
The Harbour begeleidt ondernemers bij financiering, maar gaat veel verder dan een klassieke bemiddelaar, benadrukt Tanguy: “Natuurlijk zoeken we het kapitaal waar de klant om vraagt, maar we nemen het traject van A tot Z in handen: de voorbereiding, de waardering, het dossier opstellen, noem maar op. We zitten mee met de ondernemers aan tafel en brengen onze knowhow en expertise in om de bedrijfsstrategie scherpte krijgen. We gaan door tot de deal rond is én het geld effectief op de rekening staat.”
Team van dealmakers
The Harbour steunt op een team van ervaren investment brokers en heeft alle relevante expertise in-house. “Dat is waar wij het verschil maken,” vervolgt Tanguy. “We hebben zelf ondernemerschap in de vingers en begrijpen daardoor snel wat een ondernemer nodig heeft. Zo komen we sneller tot de essentie dan klassieke consultancy: minder theorie, meer resultaatgerichte uitvoering. Bovendien beschikken we over een netwerk dat onmiddellijk toegang geeft tot de juiste partijen. Als investment broker leggen we snel de juiste contacten en brengen we investeerders samen die inhoudelijk en strategisch het best bij het dossier passen.”
Klanten krijgen toegang tot een internationaal ecosysteem van meer dan 6.000 financiers — van lokale bankkantoren en overheden tot internationale business angels, family offices en fondsen — waardoor The Harbour meerdere partijen tegelijk kan aansturen en zo de juiste financieringsmix en de beste voorwaarden kan afdwingen. Met grondig voorbereide documenten, pitch decks en financiële plannen ligt er bovendien vanaf het eerste gesprek een professioneel en onderhandelingsklaar dossier op tafel. En omdat alle expertise in-house zit — finance, legal, sales en strategie — houdt één vast aanspreekpunt de klant, samen met het team, strak op koers doorheen het volledige traject.
Naar de exit
Ook aan de andere kant van de groeicurve kan The Harbour een cruciale rol spelen. De tagline verwijst niet toevallig naar de exit. “We zorgen niet alleen voor groeikapitaal, we begeleiden ook ondernemers die aan een verkoop denken. Ook in die fase waken we erover dat ze de best mogelijke deal binnenhalen.” The Harbour beperkt zich dus niet tot een financieel plan of een klankbordrol, maar positioneert zich als een partner die ambitieuze ondernemers door het volledige traject loodst, van Tanguy Serraes financiering tot afronding.
The Harbour
Moutstraat 60
9000 Gent
T. 0496 48 56 45